Konserwacja i czyszczenie blatów kuchennych

Porady

Na blaty kuchenne idealnie nadaje się granit i sztuczne kamienie ze względu na ich wysoką twardość, niski stopień nasiąkliwości. Granitowe blaty kuchenne są odporne na plamy z herbaty, kawy, czy soków. Nie straszne im rysy.

Nadal jest to naturalny kamień i należy unikać stosowania ostrych środków czyszczących, zawierający różne kwasy (solny, cytrynowy, mrówkowy, inne). Środki takie wykorzystywane są do czyszczenia powierzchni z osadzającego się kamienia. Po potraktowaniu nimi blatu granitowego kamień zmatowieje, straci połysk i głębię koloru. Można stosować płyny do mycia naczyń, ale pamiętając o dobrym spłukaniu wodą. Płyn do mycia szyb, mebli mogą pozostawić smugi. Na rynku jest wiele specjalistycznych produktów do blatów granitowych do codziennego czyszczenia i pielęgnacji.

Raz do roku powinno się zastosować impregnację blatu granitowego, by odnowić kamień, wydobyć głębię koloru, uzupełnić lekkie zarysowania.

Pozostałe porady:

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Napisz do nas